W dni powszednie i święta kościelne, które są dniami roboczymi,
Msza Św. odprawiana jest
o godz.18:30

W niedziele i święta, które są dniami wolnymi od pracy,
Msze Św. odprawiane są
o godz.

Twój adres IP: 54.91.4.56
2019-06-19 09:56

Rekolekcje adwentowe dla chorych

W niedzielę, 16 grudnia 2018 r. w kaplicy Szpitala Specjalistycznego im. bł. Bronisława Markiewicza w Brzozowie zakończyły się trzydniowe radiowe rekolekcje adwentowe dla osób chorych i starszych. Eucharystii przewodniczył ks. Marcin Hunia, diecezjalny duszpasterz chorych a homilię wygłosił ks. Stanisław Walter, kapelan szpitala.

Kaznodzieja rozpoczął homilię od przytoczenia słów św. Pawła, który – choć przeżył wiele trudnych doświadczeń i cierpień w swoim życiu – umiał powiedzieć: “Radujcie się zawsze w Panu; jeszcze raz powtarzam: radujcie się!”. Mimo cierpienia Apostoł miał wewnętrzną radość, która wypływała z wiary, że Pan jest blisko – św. Paweł doświadczał bliskości żywego Jezusa. Jego słowa powinni przyjąć i wprowadzić w życie także ludzie chorzy i cierpiący. Będzie to możliwe, gdy będziemy umieli w cierpieniu przyjąć Jezusa. On przychodzi przez posługę kapłana podczas Eucharystii, w sakramencie pokuty podczas wizyty kapłana u chorych. Kaznodzieja podzielił się także swoim doświadczeniem posługi wśród ludzi chorych. Przytoczył przykłady wielu, którzy w cichości swojego życia, mimo cierpienia, umieli spotkać się z przychodzącym Jezusem.

Na zakończenie Mszy Świętej została odmówiona modlitwa do bł. Joanny Beretty Molli.

rekolekcje adw

przedruk ze strony: http://przemyska.pl/2018/12/17/rekolekcje-adwentowe-dla-chorych-dzien-3/