W dni powszednie i święta kościelne, które są daniami roboczymi, Msza Św. odprawiana jest o godz.

18:30

W niedziele i święta, które są daniami wolnymi od pracy, Msze Św. odprawiane są o godz.

Twój adres IP: 18.234.66.217
2018-12-10 09:47

25 Światowy Dzień Chorego i Uroczystość NMP z Lourdes

dzien chorego mW sobotę 11 lutego w szpitalu brzozowskim
obchodzony był 25 ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO,
przypadający w Uroczystość NMP z Lourdes.

Dzień ten celebrowano dwuwymiarowo: w aspekcie fizycznym i duchowym. O godz. 9.00 gimnazjaliści z Zespołu Szkół z Malinówki, uczniowie Zespołu Szkół z Jasienicy Rosielnej, oraz uczniowie ZSO w Brzozowie czyli wolontariusze Fundacji Promocji Zdrowia im. dr n. med. Stanisława Langa, w towarzystwie opiekunów przybyli do szpitala, by udać się do chorych przebywających w salach szpitalnych wszystkich oddziałów.

Obchody rozpoczęto w kaplicy szpitalnej wspólną modlitwą, którą poprowadził ks. Mateusz Sławiński – katecheta, a równocześnie opiekun grupy z Jasienicy Rosielnej. Koordynator akcji, wiceprezes Fundacji – Anna Mendyka rozdała słodycze i owoce dla pacjentów. Przydzieliła poszczególnym grupom oddziały, na które ochoczo ruszyło 27 osób – entuzjastycznie nastawionych młodych ludzi.

Ich przybycie było niemałym zaskoczeniem dla chorych, ale też sprawiło im ogromną radość.

Wielu z nich nie kryło łez wzruszenia i słów zdziwienia, że w sobotę, dzień wolny od nauki, tylu młodych zechciało ten czas poświęcić drugiej, nieznanej osobie.

Młodzi zaś, oprócz złożonych życzeń, ofiarowanych upominków, wyśpiewali całą swoją radość z czynienia dobra i nią dzielili się z pacjentami.

Wzruszenie chorych i ich gorące podziękowania bardzo ubogacały zarówno wolontariuszy jak i ich opiekunów: p. katechetkę Annę Kmiotek z ZS z Malinówki i p. pedagog Agnieszkę Masłyk z ZS z Jasienicy Rosielnej.

Kolejna uczta duchowa miała miejsce w kaplicy szpitalnej o godz.17.30. Rozpoczęła się Mszą Św. koncelebrowaną. Głównym celebransem był o. Piotr NOWAK, kapucyn, z Zakonu Braci Mniejszych, w koncelebrze uczestniczył też ks. kapelan szpitala Stanisław Walter oraz diakon Bartłomiej Hućko SJ. Słowo Boże wygłosił o. Piotr, kładąc nacisk na ważność modlitwy w naszym życiu, szczególnie zaś w czasie choroby. Jak mówi (Jk 5) „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.”

Szczególne znaczenie tego dnia miał dla zebranych obrzęd Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. odbyło się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie oraz miało miejsce błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, którego udzielił ks. kapelan Stanisław Walter, podchodząc do uczestników uroczystości. Każdy otrzymał również pamiątkowy obrazek.

Warto pamiętać, że chorzy, oprócz wartości najcenniejszej – zdrowia, potrzebują zwykłej ludzkiej życzliwości i zainteresowania, ale ponad wszystko siły, jaką daje żarliwa i szczera modlitwa.

DSC08814mDSC08845m