Zmarł ks. prał. Tomasz Zięba

Zmarł ks. prał. Tomasz Zięba, emeryt mieszkający w Brzozowie.

EKSPORTA

wtorek, 10 stycznia 2017, godz. 16.00 w Brzozowie.

POGRZEB

środa, 11 stycznia 2017, godz. 13.00 w kościele
pw. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie.

Po Mszy świętej pogrzebowej nastąpi pochówek
na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

Ks. prał. Tomasz Zięba urodził się 7 listopada 1931 r. w Żernicy Niżnej. Święcenia kapłańskie przyjął 30 maja 1957 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Medyni Głogowskiej, Rzeszowie pw. Chrystusa Króla i Ustrzykach Dolnych. Od 1964 r. pracował w Brzozowie, gdzie w latach 1978-1992 pełnił funkcję kapelana brzozowskiego szpitala. Przez dziesiątki lat opiekował się ośrodkami pomocy społecznej w Brzozowie i okolicy.

Był oddanym katechetą i wychowawcą. Wspierał remonty i budowę szeregu świątyń w Bieszczadach. W1993 r. został Honorowym Obywatelem Brzozowa. Dzięki swojej ofiarności i otwarciu na potrzeby bliźnich cieszył się wielkim szacunkiem, poważaniem i sympatią.

11 stycznia br. Brzozów pożegnał zmarłego ks. Tomasza Ziębę. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie Brzozowskiej której przewodniczył metropolita przemyski ks. Adam Szal. Homilię wygłosił ks. prał. Marek Pieńkowski. Ponadto w uroczystościach pogrzebowych udział wzięli: władze samorządowe gminy Brzozów na czele z burmistrzem- Józefem Rzepką, władze samorządowe powiatu Brzozowskiego na czele ze Starostą – Zygmuntem Błażem, kapłani, poczty sztandarowe, siostry zakonne, rodzina i przyjaciele zmarłego, liczni wierni z ziemi brzozowskiej oraz przyjezdni z całego Podkarpacia. Po mszy świętej kondukt żałobny przeszedł ulicami miasta na brzozowski cmentarz gdzie trumna z ciałem zmarłego ks. prałata Tomasza Zięby po modlitwach których przewodniczył ks. arcybiskup Adam Szal została złożona do grobowca.